Достапни линкови

Бразил победник на Купот на Конфедерации


Бразил го освои Купот на Конфедерациите откако во финалето успеа со 3-0 да ја победи шпанската репрезентација. Два гола постигна Фред и еден Нeјмар на стадионот Маркана во Рио де Женерио, каде се одигра натпреварот.
Пред стадионот полицијата се судрила со демонстрантите, кои се противат на големите трошоци за организирање на Свeтскиот куп во наредната година.
XS
SM
MD
LG