Достапни линкови

Временска прогноза-претпладне сончево, попладне дожд


Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 19 до 30 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 28 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува седум.
XS
SM
MD
LG