Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан, 14 жртви


Пакистанските власти соопштија дека во напад со автомобил бомба на полициски конвој загинале загинале најмалку 14 лица на периферијата на покраината Пешавар. Според полицијата, во експлозијата биле повредени 25 лица, а оштетени биле неколку возила и продавници во близина. Некои од повредените се наоѓаат во кртична состојба. Се уште никој не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG