Достапни линкови

Офанзива на сириските владини сили во Хомс


Сириските сили лојални на режимот на претседателот Башар ал Асад ја продолжиле офанзивата против реоните контролирани од бунтовниците во градот Хомс, при што загинале три цивили. Сириската организација за човекови права соопшти дека владините воени авиони извршиле напади врз Хомс, при што била урната куќа во која загинале една жена и две деца.
XS
SM
MD
LG