Достапни линкови

Кери повторно на средба со палестинскиот претседател


Американскиот државен секретар Џон Кери со палестинскиот претседател Махмуд Абас
Американскиот државен секретар Џон Кери треба да се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас со које ќе разговара за обновување на мировните преговори со Израел. Тоа ќе биде третата средба на Кери со Абас во последните денови. Вчера Кери се сретна и со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG