Достапни линкови

Конгрес на СДСМ за нов статут на партијата


Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе го одржи 15-от Конгрес на партијата во Скопје. На Конгресот треба да биде донесен нов статут на партијата. Неговото одржување беше договорено на седница на Централниот одбор по изборот на Зоран Заев за нов Лидер на партијата.
XS
SM
MD
LG