Достапни линкови

Камерон од Пакистан во посета на Казахстан


Британскиот премиер Дејвид Камерон
Британскиот премиер Дејвид Камерон го посети Исламабад каде разговараше со пакистанските лидери за авганистанскиот мировен процес. Според соопштението, Камерон остварил средба со пакистанскиот претседател Асиф али Задари. Двајцата лидери разговарале за мирот во Авганистан и за соработка меѓу двете соседни земји. Камерон денеска се очекува да пристигне во Казахстан, каде ќе се сретне со претседателот Нурсултан Назарбаев.
XS
SM
MD
LG