Достапни линкови

Протести во Египет за оставка на Морси


Последните протести во Египет за оставка на претседателот
Илјадници жители на Египет се очекува да учествуваат на протестите низ целата земја на кои ќе се бара оставка од претседателот Мохамед Морси и нови избори. Војската предупреди дека е подготвена доколку е потребно да интервенира. На денешните протести се одбележува и една година од мандатот на Морси, кој е првиот демократски избран претседател во земјата. Организаторите на протестите соопштија дека собрале 22 илјади потписи за оставка на Морси.
XS
SM
MD
LG