Достапни линкови

Почина Роберто Беличанец


Роберто Беличанец.
Вечерва почина Роберто Беличанец, извршен директор на Македонскиот центар за медиуми, член на групацијата Граѓани за европска Македонија и истакнат невладин активист, јавуваат македонските медиуми. Беличанец починал од инфаркт. Беше татко на 3 деца, аналитичар и критичар на општествените состојби.

Според непотврдени информации, Беличанец добил срцев напад додека играл баскет.

Роберто Беличанец е роден на 1 февруари 1972 година во Прилеп.
XS
SM
MD
LG