Достапни линкови

Раскошна роденденска прослава на претседателот на Туркменистан


Туркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов
Туркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов го одбележува неговиот 56 роденден со раскошна прослава на која ќе настапува американската поп пејачка Џенифер Лопез, кој е првата голема западна ѕвезда која ќе ја посети земјата. Таа ќе настапува заедно со ѕвезди од Украина, Русија и Турција во луксузното одмаралиште на Каспиското езеро Аваза.
Кинеската национална нафтена корпорација која го пренесува туркменистанскиот гас до Кина соопшти дека е одговорна за организацијата на патувањето на Лопез.
XS
SM
MD
LG