Достапни линкови

Карзаи-нападите нема да го спречат мировниот процес


Авганистанскиот лидер Хамид Карзаи
Авганистанскиот лидер Хамид Карзаи изјави дека нема да дозволи неодамнешните напади на претседателската палата од страна на талибанците да го спречат да оствари напредок во мировниот процес. Карзаи порача и дека посакува талибанците да го тршат времето на напаѓање на претседателската палата, а притоа да го остават остатокот од земјата на мира. Тој ја потврди заложбата на неговата администрација за мировниот процес, кој вклучува разговори со талибанците.
XS
SM
MD
LG