Достапни линкови

Кривична пријава за сопственикот на Комуникација.мк


Полицијата го привела сопственикот на интернет порталот Комуникација.мк Бобан Насев под соменение за измама. Тој претставувајќи се лажно како вработен на раководни позиции на повеќе лица им ветувал вработувања во државни институции при што ги оштетил за 21 илјада евра.
Според МВР, против Насев има поднесено над дваесетина кривични пријави за посоченото кривично дело и за истите му се изрекувани и затворски казни.
XS
SM
MD
LG