Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето претпладне сончево и топло со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, грмежи и засилен ветер. Температурата од 18 до 32 степени.
Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата до 29 степени.
XS
SM
MD
LG