Достапни линкови

Немири во Египет, стравувања од граѓанска војна


Каиро, вчера
Лидерите во Египет предупредуваат за можна граѓанска војна во услови на судири меѓу главните политички фракции во земјата и најавените масовни преотести на опозиционерите. Членовите на институтот Ал Азхаир побараа трпение со цел земјата да не западне во граѓанска војна. Изјавата следи во услови на протести за подршка на претседателот Мухамед Морси пред најавените опозициски демонстрации.
XS
SM
MD
LG