Достапни линкови

Кери втор ден разговара за палестинско – израелските преговори


Американскиот државен секретар Џон Кери втор ден одржува разговори за оживување на палестинско – израелските преговори. Тој се сретна со палестинскиот претседател махмуд Абас во главниот град на Јордан. Средбата следи по четиричасовни разговори меѓу Кери и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим до доцна вчеравечер. За сега нема подетални информации за исходот од средбите.
XS
SM
MD
LG