Достапни линкови

Барање да му се ограничи движењето на руски магнат


Обвинителите побараа од судот во Москва да му го ограничи движењето на рускиот медиумски магнат Алексадар Лебедев кој му удри бокс на негов ривал на телевизиско ток шоу. Во барањето не е предвидена затворска казна за сопственикот на двата британски весници „Индипендент“ и „Лондон ивнинг стандард“. Лебедев е по судови од 2011 година кога пред камера го удри Сергеи Полонски.
XS
SM
MD
LG