Достапни линкови

Сноуден 6-ти ден на аеродромот во Москва


Венецуела повторно му понуди азил на американскиот државјанин Едвард Сноуден, обвинет за издавање тајни документи, кој веќе 6-ти ден е на аеродромот Шереметјево во Москва. Сноуден пристигна во Москва од Хонг Конг и се очекуваше да побара азил од Еквадор, но од таа земја сеуште нема понуда. Вашингтон бара од Москва да им го предаде Сноуден, но засега руските власти одбиваат.
XS
SM
MD
LG