Достапни линкови

Летонија од наредната година во евро-зоната


Брисел
Лидерите на Европската Унија денеска и одобрија на Летонија влегување во евро-зоната од први јануари наредната година, напишал на Твитер претседателот на Европската Унија, Херман Ван Ромпуј за време на вториот ден од самитот во Брисел. Оваа одлука треба да ја потврдат министрите за финансии на ЕУ, на состанокот на 9-ти јули.
XS
SM
MD
LG