Достапни линкови

Хилари Клинтон добитник на „Медал на слободата“


Relations Committee on Capitol Hill in Washington, 23Jan2013
Поранешниот американски државен секретар Хилари Клинтон е добитник на овогодишната награда „Медал на слободата“. Клинтон ќе ја прими наградата на 10-ти септември во филаделфискиот Национален уставен центар. Таа наградата ќе ја прими поради долгогодишната кариера посветана на застапување на правата жените во целиот свет како и за останатите животни достигнувања. Филаделфискиот центар оваа награда им ја доделува на луѓе кои ги застапуваат во светот основните начела на демократијата, слободата и еднаквост на луѓето.
XS
SM
MD
LG