Достапни линкови

Бомбашки напад на христијанскиот кварт во Сирија


Најмалку четворица загинаа во напад на бомбаш самоубиец во христијанскиот кварт на Дамаск, јавија сиријските државни медиуми. Сиријската обсерваторија за човекови права ја потврди информацијата. Експлозијата се случила во близина на античка црква покрај луксузен ресторан каде често се движел претседателот Башар ал Асад. Во меѓувреме, меѓународниот комитет на црвениот крст соопшти дека планира дополнителни активности за хуманитарна помош за жртвите на сиријскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG