Достапни линкови

Косовскиот парламент го ратификуваше европскиот договор со Србија


пред парламентот на Косово
Косовскиот парламент го ратификуваше договорот со Србија кој беше склучен под покровителство на Европската унија за нормализирање на односите меѓу двете земји. Неколку стотици подржувачи на радикална националистичка група се собраа на протести пред собранието каде предпладнево се судрија со полициските сили. Дел од пратениците се обидоа да го попречат гласањето за договорот кој треба да ги помогне евроинтеграциите на земјата.
XS
SM
MD
LG