Достапни линкови

Рускиот детски правобранител во посета на САД


Павел Aштаков
Детски народен правобранител на Русија Павел Aштаков отпатува за Вашингтон на разговори за меѓународното посвојување. Тој изјави дека рече дека забрана за усвојување деца од двојки во САД не е предмет на било жалба од страна на Соединетите Држави. Русија ја донесе забраната откако во САД почина едно дете под сомнителни околности.
XS
SM
MD
LG