Достапни линкови

Хуриет: Твитер и Фејсбук одбиле соработка со турските власти


Двете социјални мрежи не одговориле позитивно на барањата за соработка упатени од турскиот министер Бинали Јилдирим.
Министерот изјави дека Твитер не сакал да соработува со турските власти во истрагата за учеството на социјалните мрежи во протестите за паркот Гези во Истанбул.
Фејсбук, исто така, соопшти дека не разменила податоци со Турција иако министерот тврди дека тој социјален медиум „одамна работи хармонично со турските власти
XS
SM
MD
LG