Достапни линкови

Сноуден и натаму на аеродром во Москва


Поранешниот американски соработник на разузнавачките служби Едвард Сноуден, одговорен за протекување информации за американски активностите за надзор, се верува декавеќе 5 ден е на аеродромот во Москва. Неговата иднина и натаму е нејасна.
Сноуден во Москва долета од Хонг Конг и според руски преставници и натаму е во транзитната зона на аеродром.
Не јасно е како Сноуден може да го напушти аеродромот, откако САД го отповикаа неговиот пасош и побараа од Русија да го предаде за да се соочи со обвенијата за шпионажа.
Еквадор и натаму го разгледува неговото барање за азил.
XS
SM
MD
LG