Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен.Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно и свежо. Претпладне се можни повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен. Температурата ќе достигне до 26 степени.
XS
SM
MD
LG