Достапни линкови

Кери верува во заживувањето на мировните разговори на блискиот исток


Американскиот државен секретар Џон Кери изрази уверување дека изралексите и палестинските лидери се посветени на оживување на мировните разговори. Кери рече дека не сака да поставува крајни рокови додавајки дека потребен е напредок пред одржуивањето на генералното собрание на Обединетите нации во септември. Инаку, државниот секретар на САД е во посета на Кувајт, од каде ќе отпатува за Јордан.
XS
SM
MD
LG