Достапни линкови

Дачиќ: Србија очекува безусловна одлука за датум


Serbia -- Prime Minister Ivica Dacic (R) and Germany's Foreign Minister Guido Westerwelle give a joint news conference after their meeting in Belgrade, 20May2013
Српскиот премиер Ивица Дачиќ денеска во Брисел изјави дека очекува безусловна одлука за отпочнување на преговорите и оти тоа би била историска одлука за Србија. „За нас најважно е Србија да добие безусловна одлука. Мислам дека тоа ќе биде една историска одлука“ рече Дачиќ. Тој додаде дека Србија ќе продолжи со имплементацијата на се што е договорено во дијалогот со Приштина.
XS
SM
MD
LG