Достапни линкови

Грузискиот премиер се сретна со генералниот секретар на НАТО


Расмусен
Грузискиот премиер Биджина Иваншвили изјави дека неговата земја ќе продолжи на патот кон НАТО што е можно поскоро. Претседателот на владата ја даде изјавата по средбата со генералниот секретар на Алијансата Андрес Фог Расмусен. Иваншвили рече дека имал интересна средба со првиот човек на НАТО а двајцата разговарале за грузиско – руските односи и настаните во Грузија.
XS
SM
MD
LG