Достапни линкови

Одбиена понудата на ОМВ за пренос на азербејџански гас преку Набуко


Азербејџанскиот конзорциум кој е одговорен за изворот на природен гас Шах Дениз 2 одби понуда да пренесува гас до Европа преку планираниот гасовод Набуко. Одбиената понуда ја дадоа група компании на чело со австриската ОМВ.
XS
SM
MD
LG