Достапни линкови

Со бомба поставена на мотор нападнат Судија во Пакистан


Полицијата во Пакистан соопшти дека при напад со бомба поставен на мотор чија цел бил локален судија загинале 4 луѓе, негови телохранители.
Според полицијата судијата Макбол Бакир бил ранет.
Нападот се случил кај Карачи во провинцијата Синд.
Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG