Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно и посвежо време


Одразот на споменикот на Цар Самоил во Скопје се гледа во вирче на плоштадот Македонија.
Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 21 до 31 степени. Во Скопје слично време со температура до 28 степени.
XS
SM
MD
LG