Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, осуммина загинати


Најмалку осуммина загинаа а десетици се повредени во напад на двајца бомбаши самоубијци во северниот дел на Ирак. Властите соопштија дека напаѓачите се саморазнеле во близина на група демонстранти кои се бунеле против лошата безбедност во етнички мешаниот град Туз Хурмату, каде редовно се случуваат напади. Меѓу загинатите се и поранешен заменик градоначалник на провинцијата и неговите двајца синови.
XS
SM
MD
LG