Достапни линкови

Русија демантира дека му помагала на Сноуден


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров демантираше поврзаност на неговата земја со поранешниот соработник на американските разузнавачки служби Едвард Сноуден, кој е во бегство. Лавров на прес конференција ги отфрли американските обвинувања дека руските власти му помагаат на Сноуден, кој се гони за предавство. Министерот ги нарече обвинувањата неосновани и неприфатливи. За сега не е јасно каде точно се наоѓа Сноуден кој пристигна во Москва од Хонг конг во неделата.
XS
SM
MD
LG