Достапни линкови

Убиени четворица напаѓачи во Кабул


Авганистанската полиција соопшти дека по нападот врз претседателската палата во Кабул, биле убиени 4 та напаѓачи.При тоа загинале и тројца припадници на елитната претседателска гарда.
При тоа експлодирало едно комбе и престрелките трале повеќе од еден час на локацијата меѓу министерството за одбрана и хотелот Ариана каде се верува дека американската разузнавачка служба има свои канцеларии.
Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот кој се случил додека претседателот Хамид Карзаи се готвел да одржи прес конференција.
XS
SM
MD
LG