Достапни линкови

ОБСЕ со критика до двете главни партии во Албанија


Гласањето на изборите во Албанија
ОБСЕ соопшти дека меѓусебната недоверба на двете главни партии во Албанија фрлила сенка врз парламентарните избори во земјата. Централната изборна комисија соопшти дека првичните резултати и даваат значителна предност на социјалистичката опозиција предводена од Еди Рама, пред досегашната владејачка гарнитура на премиерот Сали Бериша.
XS
SM
MD
LG