Достапни линкови

Обама-ќе го уапсиме Сноуден


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека ќе ги искористи сите можни средства за апсење на поранешниот сорабтник на разузнавачките служби Едвард Сноуден. Тој е обвинет за неовластено објавување на информации за американските програми за надзор. Сноуден од Москва требаше да отпатува за Куба, но авионот полетал без него.
XS
SM
MD
LG