Достапни линкови

Кери во посета на Саудиска Арабија за Сирија


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери отпатува во Саудиска Арабија каде со властите ќе разговара за решавање на конфликтот во Сирија. Саудиска Арабија е еден од најголемите поддржувачи на сириските бунтовници, кои наводно ги обезбедува со оружје. Во меѓувреме во Женева претставници на руските власти ќе се сретнат да разговараат за одржувањето на мировна конференција за Сирија.
XS
SM
MD
LG