Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, локалено ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен западен правец. Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.
XS
SM
MD
LG