Достапни линкови

Приведен осомничен за убиство на пакистански политичар


Британската полиција приведе маж осомничен за убиството на протераниот пакистански политичар Имран Фарок кое се случи пред три години. Полициските власти соопштија дека осомничениот бил приведен на аеродромот Хитроу под сомнение за заговарање на убиство. Педесет и две годишниот осомничен пристигнал во Лондон на лет од Канада.
XS
SM
MD
LG