Достапни линкови

Путин наименува нов министер за еконмски развој


Рускиот претседател Владимир Путин го наименува Алексеј Улјукаев за нов министер за економски развој. Улјукаев досега беше запеник претседател на Банката на Русија и според аналитичарите, е пободник на поголема улога на државата во економијата. Истовремено, Путин ја наименувал Елвира Набулина за претседател на Руската централна банка.
XS
SM
MD
LG