Достапни линкови

Попладнево може да врне


Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што денеска информира Управата за хидрометеоролошки работи, наместа ќе има поизразена нестабилност со услови за локално невреме проследена со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења и појавана град, особено во источниот и југоисточниот дел на земјава.

Наредната недела ќе преовладува променливо облачно и малку попријатно време. Ќе има и сончеви периоди, но во попладневните часови локално ќе развива нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и со засилување на ветерот. Вредноста на УВ индексот ќе биде околу 7.
XS
SM
MD
LG