Достапни линкови

Временска прогноза - многу топло


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 26 до 38 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 36 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува осум.
XS
SM
MD
LG