Достапни линкови

Путин демантира дека Меркел откажала посета на изложба


Рускиот претседател Владимир Путин демантираше дека германската канцеларка Ангела Меркел откажала планирана посета на изложба во Санкт Петерсбург поради спор за украдени уметнички дела од времето на Втората светска војна. На заедничка прес конференција со германската канцеларка, Путин рече дека тој и Меркел заедно ќе ја посетат изложбата, откако се разрешиле проблеми околу распоредите и организацијата.
XS
SM
MD
LG