Достапни линкови

Нова жртва од хеморалгична треска во Косово


Едно лице почина на инфективната клинина во болничкиот центар на Косово од хеморалгична треска, информираат од здравствената установа. Станува збор за четврта жртва на оваа болест годинава, рече началникот на Клиниката, доктор Саљи Ахмети. Тој додаде дека на клиниката уште 11 пациенти се лекуваат од хеморалгична треска, од кои двајца се во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG