Достапни линкови

Русија ќе забрани геј парови да присвојуваат деца


Рускиот Дума ги спречи истополните двојки од странство да присвојуваат руски деца. Станува збор за измени и дополнувања на веќе постоечкиот закон за заштита на сираци кои беа усвоени денеска. Забраната според новиот закон важи за парови од земји каде истополните бракови се одобрени.
XS
SM
MD
LG