Достапни линкови

Застрелан пратеник во Пакистан


Непознати напаѓачи застрелалте пакистански пратеник пред џамија во градот Карачи. Во нападот загинал и 25 годишниот син на пратеникот Сајид Куерши, кој е еден од највлијателните членови на секуларното движење Мутахида Куами. За сега никој нема превземено одговорност за нападот во кој загинаа Куерши, неговиот син и случаен минувач.
XS
SM
MD
LG