Достапни линкови

Германските власти се загрижени за Тимошенко


Германските власти понудија медицинска помош за поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко, која отслужува затворска казна. Германскиот министер за надворешни работи Гуидо Вестервел по средбата со украинскиот премиер Виктор Јанукович, изјави дека Берлин и Киев работат и ќе продолжат да работат на ова прашање. Група германски доктори денеска присатигнаа во градот Каркив каде ќе ја прегледаат Тимошенко.
XS
SM
MD
LG