Достапни линкови

Бомбашки напад врз шиитска џамија во Пакистан


Најмалку 10 лица загинале, а над 25 се ранети при бомбашки напад врз шиитската џамија и верско училиште.
Пакистанската телевизија објави дека експлозијата била предизвикана од бомбаш-самоубиец кој нападот го извршил за време на петочната молитва.
Засега никој не веднаш ја презеде одговорноста за нападот во Пешевар каде се чести верските насилства.
XS
SM
MD
LG