Достапни линкови

Опожарена претседателската резиденција во замокот во Рига


Рига
Резиденција на претседателот на Латвија во средновековниот замок во Рига е оштетена од пожар кој избувнал синоќа а е ставен под контрола изутрината. Оштетени се 3200 метри квадратни.
Претседателот Андрис Берзинс ова го нарече национална трагедија.
Тој не живеел таму затоа што резиденцијата се реновирала.
XS
SM
MD
LG