Достапни линкови

Времето денеска - сончево и многу топло


Macedonia - Lake Ohrid, sunset, sun - Jun2012
Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. На планините со мала до умерена локална облачност и со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.Температурата од 26 до 37 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец.
Температурата до 36 степени.
XS
SM
MD
LG